¶ρθρα: Δείτε demo των μαθημάτων: 02. Το Τοπίο

ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΑΙΟΓΡΑΦΙΑ

Το Μάθημα για το ΤΟΠΙΟ στο DVD είναι μια σειρά γνώσεων για:
- τα Υλικά,

- την Χρωματική Ψυχολογία
- τον τρόπο ανάμιξης  στην παλέτα,
- την Ιεράρχηση δουλειάς σε Ουρανό & Σύννεφο
, από το Βουνό στη Θάλασσα, την ακτή, τα Βράχια ...από το 1ο πέρασμα, βήμα - βήμα έως το τέλος του έργου.
Στο τέλος υπάρχει ένα μάθημα για το Συμβολισμό.
Το Τοπίο, είναι μια πλήρης εισαγωγή για όλες τις γνώσεις που χρειάζεται να γνωρίζετε. Περιέχει όλες τις βασικές αρχές και τους κανόνες που διέπουν τη δημιουργία των επί μέρους στοιχείων ενός τοπίου με Ουρανό, Θάλασσα, Βουνά, αμμουδιά, πράσινο και βράχια.
Δεν είναι η ωραιοποίηση μιας παρουσίας, είναι ένα Μάθημα Ουσίας.

Σε κάθε μάθημα Αγιογραφίας ή Ζωγραφικής μέσα από το DVD, υπάρχει μια διαδοχή στην δημιουργική σειρά των βημάτων που πρέπει να ακολουθήσει ο «μαθητής» Αγιογράφος ή ζωγράφος. Βήμα-βήμα με επεξηγήσεις και οδηγίες προφορικές, γραπτές ώστε ταυτόχρονα να βλέπει, να ακούει και να διαβάζει όσες μα όσες φορές θελήσει.

Αν πρώτη φορά ασχολείστε με τη Ζωγραφική, πριν βουτήξουν τα πινέλα σας στα λάδια και τους μουσαμάδες, αρχίσετε καλύτερα πρώτα με το CD-ROM "Το Ελεύθερο σχέδιο". Θα σας βοηθήσει να κατανοήσετε το πως, το γιατί και κυρίως τον τρόπο σκέψης και υλοποίησης κάθε μελλοντικού σας έργου.

Αποκτήστε λοιπόν μαζί με το Τοπίο & το CD-ROM με το Ελεύθερο Σχέδιο, κάντε σήμερα κιόλας την παραγγελία σας.

Δείτε ένα τμήμα από το DVD: Το Τοπίο